Se afișează postările cu eticheta FSPAC. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta FSPAC. Afișați toate postările

joi, 25 aprilie 2013

duminică, 27 mai 2012

Andreea Marin trezește România la Cluj








Dacă e un lucru care mi-e drag de tot la facultatea noastră, e acela că oamenii (atât profesorii, cât și studenții) sunt activi și se implică încontinuu în proiecte și proiecțele care de care mai frumoase. Ei bine, unul dintre acești oameni e și Ilie Rad, fostul meu profesor de Istoria Presei, care bifează, anual, o grămadă de întâlniri cu personalități importante ale scenei literare, culturale, mass-media ș.a.m.d. Uneori, la astfel de întâlniri sunt invitați și studenții facultății, profesorii și oricine altcineva mai e curios. Așa s-a întâmplat și vinerea trecută, când au venit, la facultate, Andreea Marin-Bănică și o echipă a Realitatea TV, pentru a realiza un material pentru emisiunea „Trezește România!”, proaspăt intrată în grila de programe.