Se afișează postările cu eticheta 50mm. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta 50mm. Afișați toate postările

duminică, 21 martie 2010

50mm out of focus

La iniţiativa fostei mele profesoare de foto, la facultatea noastră a fost înfiinţat clubul foto 50mm. Vineri era vorba să ieşim la pozat în grup, tema fiind “Out of focus” [care, la brainstorming, era o alternativă pentru numele grupării].

Ne-am strâns cam un sfert dintre cei care am promis că o vom face, vremea n-a ţinut cu noi, iar tema n-am prea nimerit-o. Bine, poate şi pentru că acoperişul de la Iulius Mall, respectiv lacul de lângă, nu sunt cele mai strălucite locuri de mers la pozat. Îs tare curioasă ce-or făcut colegii, că mie nu mi-a reuşit mare brânză.










[mai sus e autoportretul colectiv al celor câţiva din grup – cei care am ieşit vineri.]